Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری

«کنیسه یهودیان» همدان مرمت شد/ تملک کنیسه بی‌نتیجه ماند

سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان از مرمت و استحکام‌بخشی «کنیسه یهودیان» شهر همدان خبر داد.

بازدید بیش از ۲میلیون نفر از اماکن گردشگری همدان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر گردشگر در نیمه نخست سال جاری از جاذبه ها و بناهای تاریخی استان بازدید کردند که بیشترین میزان بازدیدها مربوط به غار علیصدر و آرامگاه بوعلی بود.

نخستین چهره جهانی همدان با کاروانسراهای تاج آباد و فرسفج رونمایی شد

۵۴ کاروانسرای کاندیدای جهانی از ۲۴ استان کشور در لیست جهانی یونسکو قرار گرفت که تاج آباد و فرسفج از استان همدان نیز در این لیست جهانی جاخوش کرده‌اند.

استقرار ۳ پاویون گردشگری در ورودی‌های اصلی همدان

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان از استقرار سه پاویون گردشگری در سه ورودی اصلی شهر همدان خبر داد و گفت: عدم جانمایی مکانی مناسب به منظور هدایت مسافران و کمپینگ آنها ضعف ماست که می‌پذیریم.

۱۰۰ اثر تاریخی همدان در دولت سیزدهم مرمت شد

معاون اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: ۱۰۰ اثر تاریخی استان در دولت سیزدهم در راستای حفاظت از میراث فرهنگی احیا و مرمت شده است.

اشیاء تاریخی هگمتانه به خاطر تدابیر امنیتی به تهران برگشت

روزهای نخست شهریورماه نمایشگاهی از آثار زرین و سیمین مکشوفه در همدان به مناسبت روز همدان و حضور ارزیاب یونسکو در موزه هگمتانه به نمایش گذاشته شد که یک روز قبل از پایان زمان عنوان شده بدون هیچ خبر و اطلاعی به موزه ملی ایران بازگشت.

۲۳ میلیون و ۹۶۰ دلار صنایع دستی از همدان صادر شد‌

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: در پنج ماهه امسال ۲۳ میلیون و ۹۶۰ دلار صادرات صنایع دستی در استان انجام شده که سهم سفال و سرامیک در بین کالاهای صادراتی شاخص است.

کشف و ضبط ۲۷ قلم اشیاء تاریخی در همدان/۲ پیکرک انسان در بین آنها

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان از کشف و ضبط ۲۷ قلم اشیاء تاریخی و فرهنگی مربوط به ادوار مختلف در سال‌جاری در سطح استان خبر داد.

بازبینی مستندات پرونده ثبت جهانی هگمتانه از سوی ارزیابان یونسکو

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با بیان اینکه ارزیاب یونسکو از پرونده "هگمتانه و مرکز تاریخی همدان" اظهار رضایت کرده است گفت: مراحل بازبینی مستندات این پرونده در حال انجام است.

۱۱ شی تاریخی دوره هخامنشی به موزه هگمتانه منتقل شد

مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: ۱۱ شی زرین و سیمین تاریخی مربوط به دوره‌های هخامنشی و ساسانی، برای نمایش در موزه هگمتانه به همدان منتقل شده است و از فردا (پنجشنبه) به مدت پنج روز برای بازدید علاقه مندان در موزه محوطه تاریخی هگمتانه به نمایش گذاشته می‌شود.

هفته نخست شهریور، همدان میزبان ارزیاب یونسکو

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان از حضور ارزیاب یونسکو طی هفته اول شهریور در همدان برای بررسی پرونده ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی خبر داد.

حذف موانع برای ثبت جهانی هگمتانه/ ‌تمدن ایران ‌را به رخ جهانیان می‌کشیم

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان، گفت: باز شدن گره و حذف موانع برای ثبت جهانی هگمتانه با رفع ترافیک و برداشتن آسفالت سرعت بیشتری پیدا کرده است.

افزایش ۱۰ درصدی بازدید گردشگران از غارعلیصدر

مدیر مجتمع سیاحتی علیصدر از افزایش ۱۰ درصدی تعداد بازدیدکنندگان از غارعلیصدر نسبت به سال گذشته خبر داد.