Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر فرهنگی - هنری - مذهبی

جشنواره تئاتر کودک ردیف اعتباری دریافت می‌کند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از رایزنی برای برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در استان خبر داد و گفت: جشنواره تئاتر کودک ردیف اعتباری دریافت می‌کند.

طرح «یک روز با هنرستان من» در ۱۵۳ آموزشگاه همدان اجرا شد

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: در آستانه بازگشایی مدارس «یک روز با هنرستان من» با هدف آشنایی هنرجویان و اولیای آنها با هنرستان در ۱۵۳ هنرستان فنی وحرفه ای و کاردانش سراسر استان برگزار شد.

بازدید 470 هزار نفر از باغ‌موزه دفاع مقدس همدان

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان گفت: در سه ماهه امسال ۴۰ هزار نفر از باغ‌موزه دفاع مقدس همدان بازدید کردند.

مشارکت ۶۰ درصدی خیران در ساخت ۴۲ طرح آموزشی همدان

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: خیران مدرسه ساز در ساخت ۴۲ طرح آموزشی استان به میزان ۶۰ درصد مشارکت کردند.

سامانه ثبت سفارش کتب درسی تا پایان شهریور باز است/ اجرای آزمایشی ۳ کتاب نونگاشت

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، از تدوین نظام واره شایستگی‌های پایه و عمومی برای محتوای جدید برنامه‌های درسی خبر داد و گفت: در دوره جدید، محتوای درسی صرفا بر پایه دروس اعم از ریاضی، علوم ، زبان و... نخواهد بود و بخشی از محتوا ناظر به شایستگی‌های پایه است که این نظام‌واره در مرحله پایانی اعتباربخشی قرار دارد.

برگزاری همایش جاماندگان اربعین حسینی در همدان

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: همایش جاماندگان اربعین حسینی در همدان برگزار می‌شود.

بازدید ۱۵۰ هزار نفر از نمایش «فصل شیدایی»

دبیر اجرایی دومین کنگره ملی هشت هزار شهید استان همدان گفت: اجرای ۱۵ شب نمایش فصل شیدایی با استقبال باشکوه و بی‌نظیر ۱۵۰ هزار نفری مردم دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان مواجه شد.

همدان آمادگی برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان را دارد

پیرو انتشار خبری مبنی بر اینکه «به‌دلیل همکاری نکردن و انجام ندادن تعهدات استانداری همدان، میزبانی این استان برای بیست و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان مبهم است» استانداری همدان اعلام کرد: همدان آمادگی برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را دارد.

جشنواره تئاتر کودک و نوجوان از همدان می رود؟

به‌دلیل همکاری نکردن و انجام ندادن تعهدات استانداری همدان، میزبانی این استان برای بیست و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان مبهم است.

استقبال بی‌نظیر۶ هزار همدانی از نخستین شب اجرای نمایش فصل شیدایی

اولین شب اجرای نمایش میدانی و چندرسانه ای «فصل_شیدایی» با حضور بیش از ۶ هزار نفر از همدانی ها به روی صحنه رفت.

دانشگاه فرهنگ و هنر در استان همدان راه اندازی می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از اخذ مجوزهای اولیه برای ایجاد دانشگاه فرهنگ و هنر و برگزاری دوره های تخصصی خبرنگاری کوتاه مدت و سپس بلند مدت توسط این دانشگاه خبر داد و افزود: ایجاد این دانشگاه آورده مالی برای مجموعه رسانه خواهد داشت.

همدان مسیر تردد زائران اربعین ۱۶ استان/ سوغات سراها جابه‌جا شود

معاون عملیات راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: این استان مسیر تردد زائران اربعین از ۱۶ استان کشور است بنابراین به منظور پیشگیری از بروز گره های ترافیکی باید مغازه‌ها و سوغات سراهای ابتدای بلوار بسیج همدان پیش از آغاز سفرهای اربعین تعیین تکلیف شود.

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ۲۵۰ نقطه همدان

مسئول مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) استان همدان از اعلام کرد: همایش جهانی شیرخوارگان حسینی همزمان با نخستین جمعه ماه محرم الحرام در ۲۵۰ نقطه از استان همدان برگزار شد.