Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی مسئولان همدان زیرساخت‌های توسعه اسکیت را فراهم کنند

رییس فدراسیون اسکیت:
مسئولان همدان زیرساخت‌های توسعه اسکیت را فراهم کنند

رییس فدراسیون اسکیت در دیدار با معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان، راهکارهای تعمیم و توسعه اسکیت استان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان، دکتر فریبا محمدیان که برای برگزاری مجمع سالیانه هیات اسیت همدان به همدان سفر کرده است، با محمدابراهیم الهی تبار معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان دیدار و راهکارهای تعمیم و توسعه اسکیت در این منطقه از کشور را مورد بررسی قرار داد.

فریبا محمدیان با تاکید بر نقش و تاثیراتی که ورزش اسکیت بر نشاط اجتماعی می گذارد، خواستار بسترسازی مناسب از سوی مسوولان استان در جهت رشد و توسعه زیرساختها در این حوزه شد.

معاون سياسي امنيتي استاندار همدان نیز در این دیدار اظهار داشت: توسعه و ترويج ورزش همگاني در بين اقشار مختلف جامعه امنيت اجتماعي را به دنبال دارد و نشاط اجتماعی را در استان بوجود می آورد.

وی تاکید کرد: دولت توجه جدی به توسعه ورزش در کشور به خصوص در بین خانواده ها دارد و ورزش همگانی یکی از برنامه های مهم وزارت ورزش برای ارتقا سلامت و تندرستی جامعه است.

معاون سياسي امنيتي استاندار همدان با بیان اینکه مقام معظم رهبری تاکید زیادی بر برنامه ریزی به منظور توسعه ورزش همگانی و ترغیب آحاد مردم به ورزش دارند، افزود: يکي از شاخص هاي تاثير گذار بر جامعه سلامت است که در این زمینه ورزش همگاني ضامن سلامت است.

وی بیان داشت: نيمي از جمعيت استان همدان جوان و نيم ديگر ميان سال و بزرگسال است که بايد با برنامه ريزي مدون و متناسب با پتانسيل هاي استان نيازهاي ورزشي تمامي سنين در نظر گرفته شود و اسکیت از رشته های ورزشی است که در همه سن و سال می توان انجام داد

معاون سياسي امنيتي استاندار همدان عنوان داشت: جامعه اي سالم است که در آن تحرک و پويايي وجود داشته باشد و اين امر بدون ترويج ورزش همگاني در جامعه مهيا نمي شود.

الهی تبار با اشاره به حضور مهندس مجیدی در راس هیات اسکیت اضافه کرد: مهندس مجیدی در هر مسندی که حضور داشته مایه خیر و برکت بوده است و امیدواریم با حضور ایشان و حمایت فدراسیون شاهد رشد و شکوفایی ورزش اسکیت در همدان باشیم.

محمدابراهیم الهی تبار با بیان اینکه پیشکسوتان ورزشی از افتخارات کشور هستند، عنوان داشت: استان همدان با تلاش هایی که در آن انجام شده و در ارائه خدمات برتر حرف های زیادی برای گفتن در منطقه، کشور و جهان دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه همدان در اکثر رشته های ورزشی فعال است، ابراز امیدواری کرد ورزشکاران همدانی در رشته اسکیت مانند سایر رشته ها در همدان به خوبی در مسابقات بدرخشد.در این راستا باید مسئولان با برنامه ريزي مناسب زمينه را براي توسعه ورزش همگاني فراهم کنند.

وی ابراز داشت: همدان در برگزاری مسابقات ورزشی میزبانی های خوبی را انجام داده است و انتظار می رود که از فرصت های خدادادی بهره برداری های لازم را داشته و با تلاش ها و سیاست گذاری هایی که در استان انجام می شود در کشور و سطح ملی خدمات خوبی را ارائه دهد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در ادامه به پتانسیل های استان همدان در زمینه گردشگری اشاره کرد و ابراز داشت: استان همدان در زمینه گردشگری زمستانی و گردشگری ورزشی حرف برای گفتن دارد و باید با فراهم کردن زمینه های مناسب مانند برگزاری جشنواره ها و مسابقات زمینه جذب توریست و گردشگر در استان همدان ایجاد شود.

الهی تبار در ادامه سخنانش به جاذبه های تاریخی ، فرهنگی و سنتی و تفریحی همدان اشاره کرد و ابراز داشت: همه شهرستان های استان همدان مانند ملایر، نهاوند، بهار و غیره از حیث تاریخی و گردشگری دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که باید در راستای جذب گردشگر از آن اسفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد زیر ساخت و فضای مناسب در استان موجب جذب گردشگر و توریسم بیشتر می شود، عنوان داشت: وضعیت اشتغال در استان همدان مناسب نبوده و با گفتمان سازی و استفاده از مزیت ها و پتانسیل های استان همدان و مدیرت صحیح می توان این مشکل را حل کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان ابراز داشت: ایجاد پیست های اسکیت در جوار پارک ها و فضایی با تفریحات سالم ورزشی و مسابقات ورزشی می تواند همدان را به عنوان قطب ورزشی اسکیت در کشور مطرح کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز در این دیدار با بیان اینکه همدان دارای آمایش خوبی است و برنامه های متعدد ورزشی را در خود جای داده است و برای اسکیت نیز برنامه های زیادی دارد، گفت: استان همدان در برخی رشته ها قابلیت های بالایی دارد و بنا بر آمایش سرزمین می تواند میزبان مسابقات ملی و فراملی باشد.

منعم گفت: با توجه به پتانسیل بالای همدان در رشته های ورزشی خصوصا رشته اسکیت برنامه های متعددی در پیست اسکیت همدان خواهیم داشت چراکه در حال حاضر جمعیت زیادی می توانند از این پیست استفاده کنند.

وی بیان داشت: فدراسیون اسکیت همیشه از همدان حمایت های خوبی داشته است و امید می رود همدان بتواند میزبان شایسته ای برای مسابقات اسکیت ملی و فرا ملی باشد.

وی در ادامه گفت: باید با تعامل و همکاري مناسب و برنامه ريزي ويژه در آينده نزديک شاهد توسعه ورزش همگانی در استان همدان باشيم.

در این نشست با مساعدت معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان مقرر شد کف پوش سالن اسکیت مزدقینه به زودی تعویض و با پیگیری رئیس هیات و فرماندار و شهردار ملایر به زودی پیست اسکیت ملایر نیز احداث شود.

همچنین در خصوص احداث سازه های مرتبط با رشته اسکیت روی یخ با توجه به شرایط گردشگری و جذب توریست استان نیز تصمیماتی اتخاذ شد و مقرر شد با حضور بخش خصوصی این برنامه در دستور کار قرار گیرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن