Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی اولین برف زمستان در راه همدان

اولین برف زمستان در راه همدان

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: ریزش نخستین برف زمستانی سال ۱۳۹۹ در پی ورود یک سامانه بارشی به نسبت سرد، این استان را فرا می‌گیرد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، محمدحسن باقری شکیب افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، نیمه ابری تا تمام ابری همراه با ریزش پراکنده برف، کولاک، وزش باد و مه صبحگاهی پیش بینی می ‌شود.
وی با اشاره به اینکه سردی هوا پدیده غالب ۲۴ ساعت آینده بیشتر نقاط استان همدان است، اظهار داشت: این سامانه نه چندان قوی از سمت سیبری و شمال غربی وارد می‌شود و جبهه‌ای از هوای سرد را وارد استان می‌کند.
باقری شکیب تصریح کرد: این سامان ضعیف است و ریزش‌های برف آن خفیف و به صورت کولاک پیش‌بینی می‌شود.
وی عنوان کرد: از بعداز ظهر امروز (چهارشنبه) تا جمعه فعالیت این سامانه ادامه دارد و پس از خروج آن، سرمای به نسبت شدید در بیشتر نقاط استان حاکم می‌شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان خاطرنشان کرد: کاهش دما موجب لغزندگی سطح معابر به خصوص گردنه‌های مرتفع استان می‌شود.
وی اضافه کرد: سرمای هوا تا میانه هفته آینده در بیشتر نقاط استان ماندگار است و در برخی از نقاط ممکن است کمینه دما به ۱۵ درجه سانتی گراد زیر صفر برسد.
محمدحسن باقری‌شکیب افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ملایر و تویسرکان با ۱۰ درجه سانتی گراد بالای صفر بیشترین و رزن با ۶ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین دمای هوای استان را داشته‌اند.
وی افزود: کمینه و بیشینه دمای هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب چهار و ۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ثبت رسیده است./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن