Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا سایت موزه میدان امام ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

سایت موزه میدان امام ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیر منطقه یک شهرداری همدان با اشاره به اجرای فاز نهایی مهمترین پروژه‌های شهرداری گفت: پروژه سایت‌موزه همدان هم اکنون بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، مسعود دهبانی‌صابر در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای فاز نهایی مهمترین پروژه‌های شهرداری منطقه یک، یکی از آنها را سایت‌موزه میدان مرکزی شهر دانست و اظهار کرد: از آبان ماه سال گذشته این پروژه به این شهرداری واگذار شد.
وی با بیان اینکه فرآیند برگزاری مناقصه و جذب پیمانکار برای این پروژه به سرعت انجام شد گفت: با تخصیص ۱۱۰ میلیارد ریال و با تلاش شبانه‌روزی طی ۹ ماه گذشته این پروژه هم اکنون بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مدیر منطقه یک شهرداری همدان تأکید کرد: به زودی شاهد افتتاح این سایت موزه که قطعا شهروندان همدانی سالهای زیادی منتظر آن بودند خواهیم بود.
وی در ادامه ایجاد فضای سبز به ویژه پارک‌های درون‌شهری را یکی از اقدامات مهم شهرداری منطقه یک دانست و ادامه داد: در همین راستا پارک قهرمان با ۱۰۲۰۰ متر مربع و ۵۰ میلیارد ریال، پارک کمال‌آباد با ۷۰۰۰ متر مربع و ۲۰ میلیارد ریال آماده افتتاح هستند.
دهبانی‌صابر از احداث فاز دوم بوستان ارم با مساحتی بیش از دو هکتار خبر داد و گفت: این پروژه نیز با اعتباری بیش از ۲۰ میلیارد ریال تا انتهای سال جاری قابل بهره برداری است.
وی ترمیم و بازسازی پارک‌ها و بوستان های موجود در شهر را از دیگر اقدامات دانست و افزود: با اعتباری ۷۰ میلیارد ریالی محوطه گنجنامه، پارک نرگس، بوستان مردم، بوستان ارم، پارک سروقامتان، پارک شهیددوروزی در حال بازسازی هستند.
مدیر منطقه یک شهرداری همدان با اشاره به بازسازی سرویس‌های بهداشتی بلوار ارم، بلوار کولاب، گنجنامه و میدان بوعلی گفت: شهرداری منطقه یک علاوه بر اجرای پارک‌های درون‌شهری نسبت به احداث پارکی فرامنطقه‌ای ۲۰۰ میلیارد ریال اقدام کرده است.
وی اضافه کرد: عملیات احداث دیوارهای حائل این پروژه در حال اجراست که امیدواریم تا پایان سال  بخش مهمی از این پروژه را نیز تحویل دهیم.
دهبانی‌صابر در ادامه مطالعه شبکه آبیاری موجود و بررسی تمام چاه‌ها و قنوات دارای قابلیت استحصال را از دیگر اقدامات دانست و عنوان کرد: طرحی جامع در خصوص شناسایی راهکارهایی برای هدایت آبهای سطحی فضای سبز صورت پذیرفته است.
وی ادامه داد: در این خصوص مخازن زیرزمینی آب طراحی و احداث شده اند که مهم ترین آنها احداث بزرگترین مخزن زیرزمینی آب در شهر همدان با ظرفیت ۲ هزار متر مکعب و ۴۵ میلیارد ریالی در بلوار ارم است.
مدیر منطقه یک شهرداری همدان تأکید کرد: از این پس می‌توان بخش اعظمی از آبیاری فضای سبز منطقه یک را با استفاده از این سیستم و آبیاری قطره‌ای انجام داد.
وی در ادامه توسعه زیرساخت‌های ورزشی را از دیگر موضوعات دانست و گفت: در همین راستا زمین ورزشی فوتبال و والیبال در بوستان لاله، زمین ورزشی بدمینتون بوستان ارم، زمین بسکتبال، کورت اسکواش، پینگ پونگ و شطرنج بوستان مردم احداث شده است.
دهبانی‌صابر با اشاره به احداث چمن مصنوعی ورزشگاه شهدای شهرداری با 55 میلیارد ریال در ادامه از احداث ساختمان چندمنظوره در کوی مدرس خبر داد و گفت: این ساختمان با 120 میلیارد ریال در حال انجام است و معضل عدم وجود یک بازارچه محلی و باشگاه ورزشی در این نقطه از شهر را حل خواهد کرد.
وی پوشش سقف تالار همایش های بین المللی و قرآنی را یکی از پروژه های مهم سالیان اخیر در شهرداری منطقه یک دانست و گفت: این پروژه با ۱۰۰ میلیارد ریال به اتمام رسید که با جایگذاری مبلمان درونی این تالار شاهد افتتاح بزرگترین تالار همایش‌های بین‌المللی در غرب کشور خواهیم بود.
مدیر منطقه یک شهرداری همدان با اشاره به معبرگشایی برای روان سازی ترافیک و آسایش شهروندان گفت: بزرگترین معبر گشایی شهر همدان با اعتباری ۳۵ میلیارد ریالی در بلوار شهید فهمیده صورت گرفت و هم اکنون نیز عملیات آسفالت‌ریزی آن انجام شده است.
وی گفت: بازگشایی معابری چون خیابان پاسداران جلوی حسینیه امام(ره)، خیابان فرشچیان به پرستار، حمام قلعه، کولانج و... نیز با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال انجام شده است.
دهبانی‌صابر از اجرای بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع پیاده‌روسازی در همدان خبر داد و افزود: زیرسازی و آسفالت‌ریزی معابر در منطقه یک همدان نیز انجام شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن