Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی مصرف 163 میلیون مترمکعب CNG در همدان

مصرف 163 میلیون مترمکعب CNG در همدان

b_150_150_16777215_00_images_aminroostayi.jpg

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان گفت: در پایان سال 99، شمارنده‌ پمپ هاي 47 جايگاه عرضه گاز طبيعي فشرده (cng) منطقه همدان در مجموع رقم بيش از 163 ميليون مترمكعبي را ثبت كردند.

به گزارش "همدان‌نیوز" و به نقل از روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان، امين روستايي گفت: با مصرف سوخت پاك در بخش حمل و نقل به ميزان اشاره شده، در سال گذشته حدود 149 ميليون ليتر در مصرف بنزين صرفه جويي شد.
وي افزود: در 366 روز سال 99 حدود 8 ميليارد و 14ميليون مترمكعب گاز سي ان جي در كشور مصرف شده كه به نسبت رقم مصرفي منطقه، سهم استان همدان از مصرف كل كشور به 2 و 4صدم درصد رسيده است.
وی با اشاره به مقايسه اعداد و ارقام مصرفي سوخت پاك سال 99 با سال قبل، از افزايش بيش از 9 درصدي مصرف در سال 99 خبر داد.
روستایی تصريح كرد: در طول سال 99، بيشترين ميزان مصرف سوخت سي ان جي با حدود 16میلیون مترمكعب به اسفندماه و كمترين آن با 9 ميليون و 800 هزار متر مکعب به فروردين ماه اختصاص داشت.
مدير منطقه همدان همچنين از مصرف 14ميليون مترمكعبي سوخت پاك در 31 روز فروردين ماه سال 1400 و افزايش 44 درصدي آن نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد و افزود: هم اکنون از 264 نازل عرضه سوخت گاز طبیعی فشرده در جايگاه هاي عرضه منطقه، 236 نازل فعال و مابقي در حالت رزرو و آماده به كار هستند.
اين مقام مسئول خاطرنشان كرد: در حال حاضر در 47 جایگاه منطقه همدان سوخت گاز طبیعی فشرده عرضه می شود که از این تعداد 25 جایگاه تک منظوره (سی ان جی) و 22 جایگاه دومنظوره (فرآورده مایع و سی ان جی) است.
وی تاكيد كرد: نقش پررنگ طرح گازسوزكردن رايگان خودروهاي عمومي و اخيرا خودروهاي اينترنتي و آژانس كه وزارت نفت هزينه هاي آن را تقبل كرده است در ترويج و گسترش استفاده از سوخت سي ان جي مشهود است و اين اقدام ارزشمند قطعا در كاهش هزينه هاي خانوار و سبد اقتصادي استفاده كنندگان مضاف بر مزاياي زيست محيطي اثر مهمي داشته است.
امين روستايي اذعان كرد: روند رو به افزايش گازسوز كردن رايگان خودروهاي عمومي تاكسي و وانت بار كه اين روزها سرعت بهتري به خود گرفته بخش حمل و نقل را بيش از پيش به سمت مصرف اين سوخت سوق مي دهد.
مدير منطقه همدان از در دستور كار قرار داشتن افزايش تعداد جايگاه هاي عرضه كننده سوخت پاك خبر داد و عنوان كرد: پيشنهاد شده كه در مناطق فاقد دسترسي به سوخت پاك شهرهاي داراي موقعيت هاي جغرافيايي و محورهاي مواصلاتي مهم، براي متقاضيان، زيرساخت ها و زمين از طريق شهرداري‌ها و تجهيزات توزيع از سوي وزارت نفت تأمين شود كه در صورت تأييد و تصويب سهم گاز طبيعي فشرده در سبد سوختي افزايش بيشتري را تجربه خواهد كرد./

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن