Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی افزایش ۷۲ درصدی مصرف بنزین در همدان

افزایش ۷۲ درصدی مصرف بنزین در همدان

b_150_150_16777215_00_images_benzin.taxi1.jpg

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان گفت: مصرف بنزين در استان همدان در نوروز سال 1400 نسبت به همين مدت در سال قبل با 72 درصد افزايش، ركورد جديدي از خود برجاي گذاشت.

به گزارش "همدان‌نیوز" و به نقل از روابط عمومي شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي منطقه همدان، امين روستايي با اعلام اين خبر گفت: آمار و ارقام مصرف در بازه زماني 18روزه از 28 اسفند 99 تا 15 فروردين‌ماه سال 1400، از افزايش قابل توجه 72 درصدي مصرف سوخت بنزين خبر مي دهد..
وي با اشاره به اينكه هنوز وجود اپيدمي كرونا در استان و كشور را شاهد هستيم، افزود: اين آمار از افزايش سفرها و تردد خودروها در محورهاي مواصلاتي ورودي و خروجي هاي استان حكايت دارد..
ايشان به آمار ارائه شده توسط اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي اشاره و خاطرنشان كرد: از 25 اسفندماه گذشته تا پايان روز 13 فروردين امسال 1 ميليون و 265 هزار تردد در ورودي و خروجي هاي محورهاي استان همدان به ثبت رسيده كه در قياس با همين مدت درسال گذشته نرخ رشد 136 درصدي تردد را به ثبت رسانده است..
مدير منطقه همدان يادآوري كرد: از ابتداي سال 99 تا پايان روز چهاردهم نرخ رشد مصرف بنزين به طور متوالي منفي بود كه نشان از كاهش ترددها به دليل خودداري هموطنان از انجام مسافرت‌ها و عمل به پويش اجتماعي در خانه بمانيم و رعايت دستور عمل هاي بهداشتي بود.
روستايي اظهار داشت: از ابتدا تا آخر تعطيلات نوروز، روند مصرف فرآورده بنزين صعودي بود و بيشترين اختلاف مصرف در روز 13 فروردين 1400 به ميزان حدود 2 ميليون ليتر و با ثبت رقم 66 درصد افزايش نسبت به روز مشابه سال 99 بعنوان پيك اين بازه زماني ركورد زد.
اين مقام مسئول همچنين از افزايش 14درصدي مصرف نفتگاز بخش حمل و نقل در بازه زماني 18 روزه مورد اشاره امسال در قياس با مدت مشابه سال 99خبر داد كه بيشترين اختلاف مصرف اين فرآورده در هشتمين روز از سال جديد و به ميزان 24 درصد افزايش بوده است.
ايشان با تصريح اين امر كه در مدت اشاره شده تلاش شد همه جايگاه هاي استان فعال و آماده ارايه خدمات سوخت رساني باشند، يادآور شد: تمامي 124باب جايگاه عرضه فرآورده هاي سوختي مايع و گاز طبيعي فشرده منطقه ضمن رعايت اصول بهداشتي و ايمني، بطور شبانه روزي مورد پايش تيم هاي عملياتي كنترل كمي و كيفي قرار مي گرفتند./

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن