Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی ورزش را در دوران کرونا فراموش نکنید

ورزش را در دوران کرونا فراموش نکنید

یک کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی گفت: برنامه‌های ورزشی نباید به بخاطر کرونا حذف شود.

به گزارش "همدان‌نیوز"، محمد ولدی‌اطهر گفت: همه‌گیری بیماری‌ها در طول تاریخ رخ داده و نخستین بار نیست که ما با همه گیری یک بیماری خاص مواجه می‌شویم، اما این دفعه شرایط متفاوت است چراکه با توجه به تجربیات افراد و صحبت‌هایی که مسئولان کشور داشتند، کمتر کسی فکر می‌کرد این همه گیری آنقدر طولانی شود.
 او  با بیان اینکه عدم فعالیت بدنی کافی و تغذیه نادرست موجب چاقی می‌شود و این مسئله فاکتوری برای بیماری‌های قلبی عروقی است گفت: طبق آمار رسمی منتشر شده در سال گذشته، ۱۷۴ هزار نفر به علت مشکلات قلبی- عروقی جان خود را از دست دادند در حالیکه از ابتدای همه گیری کرونا ویروس، ۶۳ هزار فوت ناشی از بیماری کووید ۱۹ به ثبت رسیده است.
کارشناس ارشدفیزیولوژی ورزشی ادامه داد: با وجود حساسیتی که مردم به کروناویروس دارند، تعداد موارد فوتی آن حدود یک سوم بیماران قلبی و عروقی است.
ولدی اطهر  خاطر نشان کرد:  واکسن این بیماری‌ها ورزش و فعالیت بدنی منظم است و اگر این مسئله رعایت نشود با مشکلات قلبی وعروقی درگیر می‌شوند.
او گفت:حضور در پارک‌ها برای انجام پیاده روی و حرکات ورزشی منعی ندارد، اما استفاده از ماسک و شیوه نامه‌های بهداشتی الزامی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن