Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی پسربچه‌ها بیشتر سردرد می‌گیرند

پسربچه‌ها بیشتر سردرد می‌گیرند

b_150_150_16777215_00_images_Sardard55.jpg

یک متخصص مغز و اعصاب در همدان گفت: اگر فرزندتان دارای اختلال و استرس شدید روحی است یا شب ها دیر می خوابد، این مسئله را مربوط به سردردهای شایع در کودکان می دانیم.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر بابک آزادنیا درباره سردردهای شایع در کودکان اظهار کرد: شایع ترین سردردها «میگرن» بوده و «استرس» یکی از علت های آن است، در واقع سردردهای عصبی یا سردردهای استرسی شایع در کودکان بیشتر در پسران قابل مشاهده است تا دختران.
وی با اشاره به اینکه علل سردرد به دو دسته تقسیم می شود؛ علت اولیه خود مغز است و دیگری به علت بیماری هایی است که خارج از مغز رخ می دهد، اعلام کرد: معمولاً سردرد همراه با علائمی همچون پرخاشگری، خواب آلودگی و سرماخورگی است که از سردردهای خفیف می دانیم.
آزادنیا با بیان اینکه حتی ضربان قلب، بیماری های التهابی، اختلالات مادرزادی و عفونت های رحم در بروز سردردهای شایع مؤثر عنوان شده است، خاطرنشان کرد: سردردهای شایع می تواند دو هفته به طور بینجامد یا شاید کمتر به طوریکه سردردهای ناشی از عفونت های تنفسی سرماخوردگی به مدت دو هفته طول می کشد.
وی با بیان اینکه میگرن معمولاً در خانم ها شایع تر است، تصریح کرد: می توانیم بگوییم علت اصلی میگرن ژنتیکی است و اگر مادر ۹۰ درصد درگیر باشد، فرزندشان هم دچار میگرن همراه با استفراغ می شود و گاهی به صورت ناگهانی باعث کاهش سطح هوشیاری می شود.
وی در پایان یادآور شد: همانطور که گفتیم سردردهای ناشی از پرخاشگری و بی خوابی که در بزرگسالان و کودکان دیده می شود، سردردهای دوطرفه ای است  که زمان این سردردها بیشتر در عصرها قابل مشاهده است که حتی افسردگی هم درپی دارد./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن