Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی بارش برف در همدان تا فردا شب

بارش برف در همدان تا فردا شب

b_150_150_16777215_00_images_barf.baridan856.jpg

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان همدان از ورود یک سامانه بارشی جدید به استان خبر داد و گفت: بارش‌ها در نقاط مرتفع و شمال استان به صورت بارش برف خواهد بود.

به گزارش "همدان‌نیوز"، روح‌الله زاهدی اظهار کرد: از امروز صبح با ورود یک سامانه بارشی، بارش‌هایی را در نقاط مختلف استان خواهیم داست.
وی با بیان اینکه این سامانه تا فردا شب در استان فعال خواهد بود، تصریح کرد: این بارش‌ها عمدتا به صورت باران خواهد بود اما در نقاط شمالی و مرتفع استان، بارش برف را خواهیم داشت.
زاهدی خاطرنشان کرد: میزان بارش ها در شهرستان‌های جنوبی استان، مانند شهرستان‌های ملایر، نهاوند، تویسرکان و اسدآباد نسبت به سایر شهرستان‌ها بیشتر است. 
کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان همدان مطرح کرد: این سامانه، روز دوشنبه از استان همدان عبور خواهد کرد و پس از آن تا پایان هفته که یک سامانه جدید وارد استان خواهد شد، بارشی نداریم.
زاهدی در رابطه با وزش باد در استان، مطرح کرد: هر سامانه بارشی با وزش باد همراه خواهد بود اما این بادها به صورت موقتی بوده و شدید نیست. 
وی با بیان اینکه کشاورزان نگران سردی هوا نباشند، گفت: طی این هفته حداقل دما منفی ۳ درجه سانتی گراد خواهد بود و دلیلی برای نگرانی کشاورزان وجود ندارد اما الان زمان مناسبی برای کشت دیم و برداشت محصولات باقیمانده بر روی زمین نیست.
کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان همدان هشدار داد: روزهای شنبه و یک‌شنبه در نقاط مرتفع و گردنه‌ها کاهش دید و لغزندگی جاده‌ها را خواهیم داشت و بهتر است مردم در این شرایط ترددی در جاده‌ها نداشته باشند.
 
وی با بیان اینکه از نظر دمایی، دمای صبحگاهی حوالی منفی ۳ تا ۲ درجه سانتیگراد خواهد بود، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای همدان از منفی ۱ تا ۱۲ درجه سانتی گراد بوده و نهاوند با ۱۵ درجه سانتی گراد گرم ترین و گل‌تپه با منفی ۳ درجه سانتی گراد سردترین نقاط استان بوده‌اند./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن