Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی سیستم بانکی به افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی کمک کنند

سیستم بانکی به افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی کمک کنند

b_150_150_16777215_00_images_bank3654.jpg

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با تاکید بر تعامل و همکاری بیشتر بانک‌های استان با تولیدکنندگان، گفت: سیستم بانکی با تامین سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی میتوانند به افزایش ظرفیت این واحدها کمک کنند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، ظاهر پورمجاهد اظهار داشت: با افزایش قیمت مواد اولیه صنایع نیازمند تامین سرمایه در گردش بیشتری هستند و بانک‌ها باید فضا را برای استمرا فعالیت و توسعه واحدهای تولیدی فراهم آورند.
وی خاطرنشان کرد: شعار امسال تکلیف همه مدیران را به طور کامل روشن و مشخص کرده و بانک‌ها نیز باید روحیه مانع زدایی و پشتیبانی را در خود تقویت کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: البته برای تقویت منابع مالی بانک‌ها نیز تلاش می‌کنیم تا از مسیرهای دیگر مانند بورس، بنیاد برکت، ستاد فرمان امام(ره) و دیگر هلدینگ‌های مالی کشور سیستم بانکی استان را تقویت کنیم.
وی با اشاره به برگزاری مستمر و منظم جلسات ستاد تسهیل برای گره گشایی از واحدهای تولیدی در بخش کشاورزی، صنعتی، صنایع دستی و معدن، گفت: بخش بزرگی از مشکلات این حوزه ناشی از عملکرد بانک‌هاست که با حمایت اعضای ستاد راهکارهای لازم برای رفع مشکلات، ارائه و مصوب می شود.
پورمجاهد با بیان اینکه اگر بانکها مصوبه های فوق را اجرا نکنند موضوع به هیات خبرگان بانکی برای رسیدگی ارجاع می شود، افزود: اعضای این هیات از سوی رئیس کل بانک مرکزی حکم دارند و تصمیم آنها برای مجموعه بانک‌ها لازم الاجرا است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان افزود: هیات خبرگان بانکی سال گذشته در استان همدان تشکیل و به وضعیت پنج پرونده رسیدگی و حکم مربوطه را نیز صادر کردند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن